Nagyüzemi kísérletekŐszi búza

A Farmeur teljesítménye az Isterra Kft üzemi kísérleteiben (2016)

KITE fajtaösszehasonlító üzemi kísérlet terméseredményei
szemtermés (tonna/ha) 
2015

FajtaNádudvarTiszavasváriVéméndCsorvásJánoshalmaZalaszentivánCsornaKompolt
Farmeur9.411.826.28.410.759.647.837.81
Cellule9.7711.225.928.710.148.898.797.89
Mv Krajcár7.1210.376.997.789.537.887.749.38
Genius7.2710.146.187.039.819.858.36.77
Nogal8.3110.425.737.958.987.777.326.87
GK Berény8.329.815.596.869.848.956.756.68

KITE fajtaösszehasonlító üzemi kísérlet terméseredményei
szemtermés (tonna/ha) 2014

Fajták

Fábiánsebestyén

Hort

Nádudvar

Juta

Tiszavasvári

Felsőszentiván

Csorvás

Csorna

Fonyód

Átlag

Cellule

7,83

8,75

8,39

9,53

9,79

5,78

6,44

11,34

9,29

8,57

Fameur

6,19

8,86

8,58

8,12

9,17

7,57

6,44

10,92

9,66

8,39

Euclide

6,37

9,07

8,11

8,84

9,62

5,89

6,24

8,30

9,45

7,99

Genius

7,11

8,05

7,73

8,34

8,54

7,29

5,51

10,13

8,59

7,92

Soissons

6,80

7,91

8,27

7,84

8,82

5,86

6,37

10,19

8,76

7,87

Tulus

7,03

8,02

8,00

8,21

7,78

5,95

5,65

10,96

7,11

7,63

Apache

7,31

8,52

8,21

9,00

9,73

3,60

6,08

7,17

8,27

7,54

Athlon

6,23

8,02

7,66

7,88

8,36

4,42

6,29

10,07

8,64

7,51

Mv Kikelet

6,34

7,52

7,60

7,26

7,51

7,21

5,44

8,08

8,69

7,30

Mv Karély

6,63

7,44

7,75

6,18

7,80

5,29

5,39

10,54

8,28

7,25

Mv Kokárda

6,32

7,80

8,20

8,40

8,11

3,96

5,10

8,46

8,38

7,19

Mulan

5,68

8,11

6,56

8,97

9,63

4,92

5,28

6,38

8,94

7,16

Mv Kolompos

5,09

7,69

7,25

7,30

7,98

3,90

5,77

9,63

8,27

6,99

Mv Pengő

6,69

7,61

7,73

6,06

7,73

3,14

5,90

8,84

8,98

6,97

Mv Pántlika

7,02

7,51

6,75

7,66

7,15

3,77

5,27

9,42

7,40

6,88

Mv Tallér

4,22

7,07

7,95

6,64

7,07

5,24

5,13

7,55

9,02

6,65

Mv Kolo

5,74

7,03

6,94

6,01

7,56

4,24

5,27

9,01

7,48

6,59

Mv Karizma

5,93

6,06

6,76

6,18

7,36

5,22

4,99

8,87

7,56

6,55

GK Békés

5,31

7,82

7,77

5,63

7,19

1,77

4,31

8,05

8,57

6,27

GK Csillag

4,74

7,79

7,82

7,28

8,47

2,61

3,57

9,74

3,39

6,16

Az IKR Agrár Kft. nagyparcellás őszi búza fajtakísérletének hozam eredményei, 2013/14.

 

  BábolnaPécs-Rp.ÚjmohácsB.bajomDebrecenKéthelyÁTLAG
 FajtaTermésTermésTermésTermésTermésTermésTermés
(t/ha)(t/ha)(t/ha)(t/ha)(t/ha)(t/ha)(t/ha)
         
1.Exotic7,958,618,305,996,287,257,40
2.Cellule7,659,527,415,826,597,067,34
3.Ortegus7,839,387,795,735,127,887,29
4.Farmeur7,387,808,745,477,026,757,19
5.Genius7,509,178,374,865,617,007,09
6.Euclide7,277,388,625,565,897,136,97
7.Iridium7,708,708,833,916,326,316,96
8.Soissons7,567,988,005,905,486,696,93
9.Basmati7,339,238,225,735,475,196,86
10.Apache7,106,458,255,126,517,006,74
11.Farinelli7,908,088,224,345,755,946,70
12.SU Florian I.6,819,088,044,605,386,006,65
13.Amicus6,698,137,724,516,875,816,62
14.Athlon7,767,987,295,215,025,636,48
15.Adhoc7,426,588,494,865,965,446,46
16.Hisseo7,027,368,194,345,396,136,40
17.GK Körös6,216,977,554,345,446,066,10
18.Mv Marsall5,997,367,522,786,556,196,06
19.Antonius6,427,586,704,175,705,756,05
20.Vulcanus6,598,206,925,385,423,816,05
21.Mv Kolompos6,516,717,174,436,354,946,02
22.GK Csillag5,997,257,993,736,723,815,92
23.Mv Karéj5,696,717,803,996,734,505,90
24.Mv Kolo5,247,747,263,915,935,135,87
25.GK Futár5,956,507,122,346,356,505,80
26.GK Berény5,786,097,802,606,225,815,72
27.Stefanus5,916,216,154,176,115,135,61
28.GK Békés5,177,026,632,176,715,815,59
29.GK Petur6,386,327,303,396,073,815,54
30.Mv Tallér5,064,876,782,086,086,255,19
 Átlag:6,737,577,714,386,035,896,38

 

 

 

DPMG bemutató fajtasor, Cegléd, 2013/14
Termés (t/ha)

* A kísérleti parcellák vetése az optimális vetésidőn túl, október utolsó napjaiban történt.,
  közepes termőhelyi adottságokkal rendelkező táblán

KITE fajtaösszehasonlító üzemi kísérlet terméseredményei
szemtermés (t/ha)
2013

 

FajtákCsorvásHajósJánoshalmaKapuvárNádudvarVégösszeg
Cellule9,337,849,839,487,748,84
Farmeur9,277,718,998,757,428,43
Apache8,925,519,598,878,488,27
Soissons8,5878,998,337,798,14
Ortegus8,344,9210,028,888,38,09
Mulan7,726,19,688,847,88,03
Amerigo8,737,338,518,586,717,97
Lennox8,117,128,478,47,47,9
Mv Lucilla8,45,829,258,397,557,88
Athlon8,195,128,638,7187,73
Mv Karély8,495,917,978,297,387,61
Euclide8,374,969,127,557,97,58
Mv Tallér8,295,728,826,867,957,53
GK Csillag8,255,727,877,697,867,48
Genius6,926,448,378,996,397,42
Mv Kikelet8,355,148,657,67,147,38
Florian7,896,498,737,995,467,31
Pannonikus7,176,717,88,256,57,29
GK Békés7,546,47,677,276,957,17
Mv Kolompos8,384,488,137,715,726,89
Lupus6,945,847,737,425,896,76
Mv Toldi6,854,927,037,716,756,65
Bitop7,225,237,196,756,626,6
Mv Kolo6,55,727,186,866,536,56
Mv Mazurka6,775,426,117,256,466,4
Saturnus6,415,247,17,16,126,39

 

Az IKR Agrár Kft. nagyparcellás őszi búza fajtakísérletének termőhelyenkénti terméseredményei, 2011/12.

FajtaBábolna

Pécs-Remény-

puszta

Szirma-

besenyő

Biharnagy-

bajom

Balaton-

kenese

KéthelyÚjmohácsÁTLAG
TermésTermésTermésTermésTermésTermésTermésTermés
(t/ha)(%)(t/ha)(%)(t/ha)(%)(t/ha)(%)(t/ha)(%)(t/ha)(%)(t/ha)(%)(t/ha)(%)
Genius4,69118,84,85102,53,55123,36,80115,85,96119,15,93103,47,14111,95,56112,7
Euclide4,55115,35,80122,63,07106,56,79115,75,38107,66,06105,76,1295,95,40109,3
Mv Tallér4,62117,04,73100,02,6290,97,03119,95,77115,36,15107,26,0795,25,28107,1
Apache4,21106,63,9783,92,90100,66,86116,95,51110,15,78100,87,36115,45,23105,9
Mv Lucilla4,76120,65,57117,83,31114,96,15104,84,1082,05,88102,56,80106,65,22105,9
Soissons3,4687,65,69120,22,8197,56,74114,95,38107,65,6298,06,83107,15,22105,8
GK Hajnal4,29108,75,29111,82,98103,45,6596,35,38107,66,06105,76,39100,25,15104,3
Chevron3,6893,34,3291,33,26113,25,5294,15,71114,05,4795,47,75121,55,10103,4
Mv Kolompos4,41111,74,6798,73,39117,76,29107,24,8797,35,80101,16,1095,65,08102,8
Karolinum3,5489,74,1086,62,8799,66,40109,15,71114,05,7199,66,96109,15,04102,1
GK Berény3,5489,65,93125,42,97103,15,5694,74,8196,15,7199,66,56102,85,01101,5
Jaffet3,6291,74,4393,62,7495,36,03102,75,13102,55,5296,37,44116,64,99101,0
Mv Bodri4,47113,23,9182,63,20111,15,5895,05,19103,75,96103,96,51102,14,97100,8
GK Békés4,50114,04,6097,23,17110,05,7598,05,0099,95,90102,95,8491,54,97100,6
Mv Suba4,04102,34,94104,42,7495,35,6996,94,9498,65,5496,65,9393,04,8397,9
GK Rozi3,2782,84,88103,12,3882,65,5294,05,19103,75,5997,56,47101,44,7696,4
Mv Magdaléna4,15105,15,13108,42,91101,15,0686,23,9779,45,88102,55,9793,64,7395,7
Mv Karizma (járóbúza)4,36110,44,5596,23,11107,95,4192,14,1783,25,5496,65,8491,54,7195,4
GK Göncöl3,3584,94,5195,32,6993,45,5995,34,6292,25,84101,86,2197,34,6995,0
Mv Kolo3,7194,04,4894,83,00104,15,5093,84,4989,75,6097,65,7289,74,6494,1
GK Körös3,6993,44,5997,02,4986,44,6178,54,8196,15,6698,76,54102,54,6393,7
GK Csillag3,8397,03,8681,62,5387,85,5995,34,8196,15,7199,65,9593,34,6193,4
GK Vitorlás3,3083,64,2189,12,4284,05,1888,35,38107,65,4995,75,9693,44,5692,5
Mv Csárdás3,4086,15,01105,92,5889,45,3491,04,4989,75,6498,35,2682,54,5391,8
Nara3,2582,34,2790,22,3380,96,08103,64,3687,15,3392,95,7690,34,4890,8
Átlag:3,95100,04,73100,02,88100,05,87100,05,01100,05,73100,06,38100,04,94100,0

 

A KITE ZRt. nagyparcellás őszi búza fajtaösszehasonlító kísérletének betakarítási eredményei, 2012.
Termésátlag (t/ha)

FajtaCsorvásDebrecenEncsHajósJánoshalmaNádudvar 1.Nádudvar 2.SomogyszilSükösd

Tápió-
szentmárton

TiszavasváriÁtlag
Apache9,45,41,7 6,97,46,97,0 7,25,76,4
Mv Lucilla8,06,03,46,46,97,46,66,8 6,55,36,3
Soissons7,94,71,76,17,17,37,47,3 6,84,86,1
Euclide7,35,42,06,16,77,37,47,2 6,64,86,1
GK Csillag9,44,23,4 6,86,0 6,3 4,85,75,8
ÁTLAG8,14,42,95,86,76,56,56,55,75,95,15,8
Karolinum 5,31,55,57,27,36,56,4 6,45,55,7
Mv Kolo6,94,53,25,46,36,36,96,55,04,95,95,6
GK Békés7,93,93,0 6,06,4 5,7 5,64,15,3
Turelli5,34,01,55,25,95,45,56,05,85,15,15,0

A KITE ZRt. nagyparcellás őszi búza fajtaösszehasonlító kísérletének betakarítási eredményei, 2012.
Fehérjetartalom (%)

FajtaCsorvásEncsHajósJánoshalmaNádudvar 1.Nádudvar 2.SomogyszilSükösdTápiószentmártonTiszavasváriÁtlag
Turelli14,816,514,315,314,511,712,414,715,414,714,4
Mv Kolo14,413,214,716,314,013,212,715,215,413,514,3
GK Békés13,312,7 17,015,0 12,3 14,914,014,2
ÁTLAG13,213,613,414,913,211,611,914,414,113,713,4
Karolinum 12,912,713,811,610,710,3 13,713,413,0
Soissons12,914,313,313,712,811,611,0 12,714,012,9
GK Csillag12,413,0 14,414,1 11,1 13,211,912,9
Mv Lucilla13,013,112,113,911,811,311,1 12,414,512,6
Euclide12,213,412,113,611,810,810,3 12,613,012,2
Apache11,614,0 13,111,19,810,2 12,613,412,0
 

Az KITE ZRt. nagyparcellás őszi búza fajtaösszehasonlító kísérletének betakarítási eredményei, 2012.
Sikértartalom (%)

FajtaCsorvásEncsHajósJánoshalmaNádudvar 1.Nádudvar 2.SomogyszilSükösdTápiószentmártonTiszavasváriÁTLAG
Turelli33,738,634,236,834,024,627,835,433,234,633,3
Mv Kolo33,529,935,438,330,529,926,835,333,831,032,4
GK Békés30,828,5 39,734,4 26,4 34,331,332,2
ÁTLAG29,530,731,335,629,325,525,333,631,031,230,2
Soissons28,833,531,834,128,625,224,8 26,831,129,4
GK Csillag28,230,5 34,032,0 23,6 29,525,229,0
Karolinum 30,227,332,423,322,219,5 28,730,128,0
Mv Lucilla29,529,526,633,824,023,821,9 26,333,327,6
Euclide25,830,426,733,225,423,021,5 26,131,127,0
Apache24,932,2 31,421,820,719,7 26,330,125,9

 

Az KITE ZRt. nagyparcellás őszi búza fajtaösszehasonlító kísérletének betakarítási eredményei, 2012.
W-érték

FajtaCsorvásEncsHajósJánoshalmaNádudvar 1.Nádudvar 2.SomogyszilSükösdTápiószentmártonTiszavasváriátlag
Turelli323,0376,0343,0425,0409,0198,0339,0388,0258,0298,0335,7
Soissons281,0334,0350,0407,0404,0244,0324,0 181,0312,0315,2
GK Békés264,0246,0 371,0410,0 323,0 233,0251,0299,7
Mv Kolo264,0233,0311,0375,0314,0218,0274,0373,0192,0261,0281,5
ÁTLAG245,3262,1292,6372,0345,8199,0294,7369,2187,6258,7278,6
GK Csillag256,0263,0 340,0407,0 304,0 181,0192,0277,6
Mv Lucilla254,0247,0260,0369,0304,0188,0262,0 126,0317,0258,6
Euclide214,0265,0254,0369,0314,0174,0266,0 170,0278,0256,0
Karolinum 314,0230,0320,0264,0124,0223,0 159,0228,0232,8
Apache171,0258,0 309,0257,0117,0234,0 144,0244,0216,8

 

Az KITE ZRt. nagyparcellás őszi búza fajtaösszehasonlító kísérletének betakarítási eredményei, 2012.
Zeleny-index

FajtaCsorvásEncsHajósJánoshalmaNádudvar 1.Nádudvar 2.SomogyszilSükösdTápiószentmártonTiszavasváriÁTLAG
Turelli68.074.059.064.064.045.049.065.072.067.062.7
Mv Kolo63.052.065.069.065.051.053.070.070.056.061.4
GK Békés56.051.0 72.072.0 52.0 68.058.061.3
ÁTLAG55.957.155.665.956.945.147.665.061.559.056.8
GK Csillag51.055.0 67.064.0 40.0 55.048.054.3
Karolinum 74.049.062.043.040.039.0 57.056.052.5
Mv Lucilla55.053.048.065.047.042.045.0 50.065.052.2
Soissons54.061.051.057.047.043.041.0 51.062.051.9
Euclide50.056.042.057.041.041.038.0 51.055.047.9
Apache48.060.0 56.038.333.836.0 52.057.047.6

 

Az IKR Zrt. nagyparcellás őszi búza fajtaösszehasonlító kísérlet termőhelyenkénti betakarítási adatai, 2010/11.

Termés 14,5 % (t/ha)Átlag
FajtaBábolnaÚjmohácsB.keneseKéthelySzirmab.(t/ha)(%)
Brilliant6,896,794,145,76-5,89112,1
GK Csillag7,246,945,575,643,355,75109,3
Mv Marsall7,377,085,464,903,245,61106,7
GK Kalász6,687,605,455,272,995,60106,5
Sobbel6,506,894,776,133,515,56105,7
Karolinum6,367,144,835,763,695,56105,7
Apache6,897,414,085,513,675,51104,8
Euclide6,617,144,316,003,315,47104,1
GK Békés6,767,065,175,033,195,44103,5
Orvantis6,766,874,146,252,935,39102,5
GK Fény7,105,795,235,273,105,30100,8
SO 2076,636,604,205,513,315,2599,9
Soissons6,326,465,005,512,925,2499,7
Eurofit6,366,484,266,132,975,2499,6
Aron5,885,683,745,51-5,2099,0
Sorrial6,456,643,856,002,665,1297,4
GK Petur6,846,913,915,032,795,1096,9
Mv Kolo7,026,353,854,783,405,0896,6
GK Göncöl5,986,315,065,142,775,0596,1
Konrtast6,006,255,115,142,705,0495,9
Mv Suba6,166,234,544,293,024,8592,2
Mv Csárdás5,965,243,514,66-4,8492,1
SW Kadrilj5,626,074,895,142,484,8492,1
Mv Magdaléna6,184,903,684,41-4,7991,2
Mv Béres6,076,534,144,292,554,7289,7
Kísérleti átlag:6,516,534,525,323,075,26100,0

 

Az IKR Zrt. nagyparcellás őszi búza fajtakísérletének összesített termőhelyenkénti átlagtermés adatai, 2009/10.

FajtaTermés 14,5 % (t/ha)ÁTLAG
Bábolna

Balatonkenese

ÚjmohácsKunmadaras

Biharnagybajom

Kéthely

Paks-Gyapa

Császló(t/ha)(%)
Orvantis5,627,387,077,765,345,014,163,775,76114,3
Euclide5,446,805,308,074,734,973,873,715,36106,3
GK Békés4,366,006,207,456,744,874,232,865,34105,8
Sorrial5,496,477,055,385,194,884,024,005,31105,3
GK Csillag5,556,216,897,635,094,523,542,705,27104,4
Mv Lucilla5,326,796,556,524,004,873,853,755,20103,2
GK Élet4,306,366,586,995,165,973,592,625,20103,0
GK Fény5,085,976,447,724,794,264,112,885,16102,2
Mv Marsall5,125,996,476,995,214,723,613,015,14101,9
GK Petur4,416,136,516,205,36-3,563,725,13101,6
Mv Vekni4,596,075,597,234,414,863,523,765,0099,2
Mv Toldi4,905,615,126,765,314,924,152,974,9798,5
GK Kalász4,536,576,677,133,724,563,652,824,9698,2
Karolinum5,216,175,206,964,484,123,783,654,9598,1
Mv Magdaléna4,175,355,426,206,044,414,063,794,9397,7
GK Ati4,476,416,156,983,804,683,562,854,8696,4
Mv Suba4,115,174,765,706,114,893,633,544,7493,9
GK Szala4,705,944,885,275,224,663,573,554,7293,6
Mv Béres4,235,194,755,885,005,024,003,454,6993,0
Mv Kolo4,975,984,515,775,144,043,793,114,6792,5
Mv Csárdás4,135,635,115,305,034,153,863,554,5991,1
Átlag:4,796,105,876,665,044,723,813,345,04100,0

 

Az IKR Zrt. nagyparcellás őszi búza fajtakísérletének összesített termőhelyenkénti átlagtermés adatai,
2009.

FajtaTermés 14,5 % (t/ha)Átlag
BábolnaBalatonkeneseÚjmohácsKardoskútBiharnagybajomMezőhegyesKéthelyMezőkovácsházaPaks-Gyapapuszta(t/ha)(%)
Royssac7,148,668,055,955,514,89-7,933,126,41113,2
Euclide6,198,568,135,405,115,166,288,803,816,38112,8
Orvantis7,278,198,034,745,755,405,888,023,116,26110,7
Balaton7,498,716,845,615,444,96-7,612,916,20109,5
Mv Lucia6,897,947,644,955,964,495,297,633,796,06107,2
Mv Marsall7,578,577,435,195,444,425,755,422,825,85103,3
GK Petur6,408,026,715,075,824,94-6,473,275,84103,2
GK Szala6,947,357,085,335,664,234,887,223,525,80102,6
Karolinum5,907,307,414,304,564,636,138,003,465,74101,5
GK Békés7,087,316,605,265,795,575,255,452,665,66100,1
Caphorn6,036,927,654,474,874,495,008,053,465,66100,0
GK Csillag7,486,056,165,686,075,534,135,763,425,5998,8
GK Fény6,694,736,974,646,255,15-6,153,965,5798,4
GK Kalász6,837,826,734,915,245,584,755,432,745,5698,2
Kranich5,956,997,803,565,104,475,637,532,755,5397,8
Agil6,315,537,184,195,915,135,006,093,505,4395,9
Mv Ködmön6,486,267,074,626,404,164,506,053,305,4395,9
Mv Kolo7,044,527,045,174,884,575,256,773,075,3794,9
Mv Csárdás6,078,416,694,654,273,634,506,752,955,3294,1
Fridolin5,776,957,274,214,864,275,216,462,785,3193,8
Mv Béres6,636,296,414,965,023,754,635,722,835,1490,8
Mv Suba6,504,826,214,335,903,874,475,963,085,0288,7
Mv Verbunkos6,446,166,814,454,773,404,385,543,115,0188,5
Átlag:6,667,057,134,855,424,645,106,733,195,66100,0

Az IKR Zrt. nagyparcellás őszi búza fajtakísérletének összesített termőhelyenkénti hektoliter súly értékei,
2009.

FajtaHektoliter súly (kg/100 l)ÁTLAG
BábolnaBalatonkeneseÚjmohácsKardoskútBiharnagybajomKéthelyPaks-Gyapapuszta(kg/100 l)
Korai érésűek 
GK Csillag75,280,677,477,679,379,578,478,3
GK Fény75,879,477,876,779,477,276,077,5
Mv Marsall74,779,378,174,579,078,377,277,3
GK Békés74,177,978,074,778,577,875,576,6
GK Kalász75,179,079,365,977,478,375,075,7
Átlag:75,079,278,173,978,778,276,477,1
Középérésűek 
Mv Lucia76,679,778,776,278,378,777,678,0
Fridolin74,381,179,977,179,078,275,677,9
Mv Ködmön75,579,379,372,779,278,677,177,4
Mv Kolo75,579,278,673,578,179,476,677,3
Mv Verbunkos75,779,378,672,577,878,876,177,0
Mv Suba75,277,678,172,078,576,875,976,3
GK Szala74,377,777,374,278,376,774,476,1
Mv Béres74,677,177,671,676,276,875,375,6
Orvantis71,877,677,774,176,477,073,975,5
Agil74,877,878,870,675,576,472,975,3
Balaton74,176,676,774,676,172,872,474,8
GK Petur74,275,975,172,775,373,873,574,4
Royssac72,373,673,970,173,973,570,072,5
Átlag:74,577,977,773,277,176,774,776,0
Késői érésűek
Mv Csárdás73,479,179,574,377,378,175,776,8
Euclide75,176,075,975,076,876,975,175,8
Karolinum73,776,375,573,076,375,871,974,6
Caphorn72,676,575,970,575,274,572,173,9
Kranich71,676,776,069,274,474,471,173,3
Átlag:73,376,976,672,476,075,973,274,9
Kísérleti főátlag (23 fajta):74,478,077,673,277,276,974,876,0

 

 

GOSZ-VSZT őszi búza posztregisztrációs fajtakísérlet 2009
Minősített őszi búzafajták szemtermése (t/ha), Fajtakísérleti Innovációs Tanács

FajtaBábolnaSzombathelyKaposvárIregszemcseTordasSzékkutasSzarvasJászboldogházaDebrecenKompoltÁtlag
t/ha%%
Euclide7,2810,589,617,728,817,1911,275,438,555,698,21112,571,13
Amerigo7,0810,259,297,348,427,0911,535,567,665,357,96109,177,64
Baletka6,889,238,867,668,236,9911,435,518,605,767,92108,674,75
GK Rába6,4710,289,377,688,028,0710,945,817,364,837,88108,077,54
KT Hasáb6,0810,019,287,528,297,6711,605,456,624,957,75106,285,81
Mulan6,5910,418,467,648,057,1910,775,587,385,377,74106,169,77
GK Kapos6,959,618,567,277,147,7211,075,676,585,427,60104,274,34
Buzogány5,929,478,677,437,857,2611,435,537,055,347,60104,280,13
Wenzel6,969,569,626,887,687,0810,615,775,935,497,56103,667,72
Mv Marsall7,5510,478,687,338,197,2510,125,336,993,697,56103,689,68
Mv Lucia6,5610,779,377,187,767,489,725,486,783,947,50102,891,07
GK Élet6,049,659,117,007,526,7511,275,556,815,327,50102,879,33
KG Bendegúz6,798,928,617,198,006,9710,915,425,586,147,45102,173,69
GK Kalász6,819,708,487,117,277,1910,655,876,095,207,44102,073,25
Bakfis6,739,438,637,087,206,7811,305,356,325,517,43101,880,08
GK Békés6,069,819,196,877,417,0810,535,616,764,857,42101,776,55
GK Csillag7,399,157,377,168,107,429,875,317,035,007,38101,165,99
Komárom6,738,918,506,967,406,6810,875,066,775,277,32100,379,37
GK Petur7,199,808,087,057,476,6210,465,336,714,067,2899,887,91
Mv Regiment7,029,208,466,758,297,339,915,265,89 7,26*99,564,05
GK Garaboly6,759,637,887,077,497,329,995,766,603,617,2198,888,49
Mv Laura5,988,747,837,267,427,279,525,666,424,587,0796,969,87
Mv Béres7,149,637,636,667,456,779,845,136,703,627,0696,888,10
Mv Kolo6,128,878,406,267,066,599,845,318,133,627,0296,288,60
Mv Suba6,149,567,516,727,226,9210,064,776,833,646,9495,192,51
Mv Toborzó6,559,657,535,957,276,6110,955,036,263,516,9395,0107,36
GK Ati6,559,267,576,767,487,118,905,286,733,296,8994,486,65
Mv Verbunkos6,009,248,206,597,226,80 4,646,233,416,8593,998,25
Mv Ködmön5,799,077,506,647,486,8610,145,245,933,786,82*93,577,57
Mv Csárdás5,708,877,666,096,906,4210,035,147,29 6,82*93,571,70
Capo6,438,997,576,356,276,759,595,575,394,956,7993,168,34
Mv Magdaléna5,659,087,426,397,246,2210,315,027,113,326,7892,9103,10
Lupus5,778,827,826,526,406,09 5,445,68 6,62*90,751,06
Saturnus5,619,637,555,996,616,248,914,895,624,276,5389,582,08
Átlag6,519,548,366,947,556,9910,415,386,724,577,30100,080,00
SzD 5%0,430,520,350,370,580,361,240,280,640,510,425,8 
C.V.4,83,93,03,85,53,78,63,86,88,16,6